logo - piekarnia machela

Polityka firmy

 

Od początku istnienia firmy produkujemy tradycyjne polskie pieczywo. Bazując na własnych recepturach, nabytych podczas pracy w wielu rzemieślniczych piekarniach przez właściciela firmy, dbając o stałą i wysoką jakość finalną pieczywa, wykorzystując nowoczesny sprzęt oraz zarządzając w innowacyjny i nastawiony na zadowolenie klienta sposób, stworzyliśmy pieczywo o najwyższych walorach smakowych i jakościowych. Produkcja tradycyjnego pieczywa dla klienta ceniącego zdrową i smaczną żywność jest celem naszej piekarni. Spróbuj i oceń sam!

 

Stosując się do tradycyjnych receptur przygotowujemy pieczywo według rzemieślniczych zasad - staramy się w jak najmniejszym stopniu wykorzystywać mechaniczną obróbkę ciasta, tak abyś mógł posmakować prawdziwego aromatycznego pieczywa. Nasze pieczywo jest przyjazne Tobie!!

 

Dążąc do produkcji pieczywa o najwyższych właściwościach zdrowotnych szczególny nacisk postawiliśmy na integrację procesów produkcyjnych z systemami gwarantującymi bezpieczeństwo zdrowotne żywności.

 

Podchodząc systemowo do problemu bezpieczeństwa zdrowotnego żywności wdrożyliśmy systemy i zasady pozwalające nam w pełni kontrolować procesy wytwórcze oraz szybko reagować na zakłócenia, już w toku produkcji.

 

Zasady i wymogi dotyczące produkcji i higieny oparliśmy na wytycznych Dobrych Praktyk GMP/GHP (Good Manufacturing Practice oraz Good Hygienic Practice), które regulują i standaryzują takie aspekty jak:

  • Utrzymanie higieny podczas produkcji, zarówno otoczenia zakładu, pomieszczeń produkcyjnych, jak i maszyn czy urządzeń,
  • Zabezpieczenie zakładu przed szkodnikami,
  • Stan zdrowia i higieny personelu,
  • Wymogi odnośnie wysokiej jakości zastosowanych surowców,
  • Szkolenia personelu z zakresu higieny produkcji.

 

Wdrożyliśmy system bezpieczeństwa zdrowotnego HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point, na podstawie Kodeksu Żywnościowego Codex Alimentarius), który w odróżnieniu od dotychczas powszechnie stosowanej wyrywkowej kontroli gotowego wyrobu polega na kontroli procesu produkcyjnego od przyjęcia surowców począwszy na dystrybucji gotowego wyrobu kończąc.

 

HACCP - to przejście od wykrywania wad produktu do zapobiegania ich powstawianiu.